Asset Publisher Asset Publisher

Zasady umawiania zajęć

Zasady umawiania zajęć:

- zajęcia edukacyjne prowadzone są od od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00;

- uczestnictwo w zajęciach jest możliwe po dokonaniu uprzedniej rezerwacji osobiście lub telefonicznie pod numerem 795-452-809, pocztą elektroniczną (wloclawek@torun.lasy.gov.pl), pocztą tradycyjną (na adres: Nadleśnictwo Włocławek, ul. Ziębia 13, 87 – 800 Włocławek) lub w inny skuteczny sposób wypełnionej, podpisanej karty zgłoszeniowej oraz niniejszego regulaminu nie później niż 1 dzień przed planowanym terminem przyjazdu;

- spotkania z leśnikiem w szkołach i innych instytucjach oraz lekcje na terenie nadleśnictwa możliwe są po indywidualnym uzgodnieniu tematyki i terminu.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Narada łowiecka

Narada łowiecka

W dniu 12 lutego 2024 r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek odbyła się narada łowiecka przedstawicieli Kół Łowieckich dzierżawiących obwody w granicach administracyjnych Nadleśnictwa.

Spotkanie koordynacyjne miało na celu podsumowanie mijającego roku łowieckiego 2023/2024 oraz omówienie założeń do rocznego planu łowieckiego (RPŁ) na nadchodzący rok łowiecki 2024/2025. Założenia oparto o Wieloletni Łowiecki Plan Hodowlany dla rejonu hodowlanego Nr 15 „Kujawski”. Uczestnicy dyskutowali również nad koniecznością skutecznej realizacji planów łowieckich, a także problemem kłusownictwa na naszym terenie. Poruszono temat zmian w prawie łowieckim.

Roczny plan łowiecki (RPŁ) jest sporządzany na okres od 1 kwietnia do 31 marca roku następnego (łowiecki rok gospodarczy). Dane w nim zawarte opierają się w szczególności na inwentaryzacji zwierzyny.

Inwentaryzacja zwierzyny jest sporządzana przez dzierżawców albo zarządców obwodów łowieckich w terminie do 10 marca każdego roku i zawiera szacowaną liczebność występujących zwierząt łownych, z wyłączeniem łownych ptaków migrujących. W sporządzaniu inwentaryzacji zwierzyny biorą udział przedstawiciele Służby Leśnej.

Nadleśnictwo Włocławek ściśle współpracuje z kołami łowieckimi na wielu płaszczyznach. Monitoruje stan zwierzyny. W trakcie jej inwentaryzacji nierzadko dają się zauważyć również gatunki chronione, np. wilk.