Lista aktualności Lista aktualności

NASZE WSPÓLNE LEŚNE WAKACJE

Jak co roku w sierpniu mimo wakacji Ośrodek Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Włocławek przechodzi wielkie „oblężenie”. To wszystko za sprawą projektu partnerskiego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz Fundacją Caietanus. Cały nasz projekt jest oczywiście dofinansowany dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Podczas półkolonii staramy się urozmaicić czas dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje, u nas mają namiastkę takiego wyjazdu, na którym zawiązują się przyjaźnie i wraca się z opowieściami pełnymi wrażeń.

Za nami już pierwszy turnus, podczas którego odbyły się różne zajęcia plastyczne, pasowanie na półkolonistę, warsztaty z aromaterapii i sensoplastyki, zajęcia umuzykalniające, eksperymenty dla małych i dużych, wspólne budowanie szałasów połączone z leśnym zwiadem (marsz na orientację z mapą po lesie). Dodatkowo byliśmy na wycieczce w szkółce leśnej oraz na ścieżce dydaktycznej Dzilno a na zakończenie było wyjście do kina. W ciągu dnia nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że kolejne dwa tygodnie będą równie udane, czego życzymy wszystkim uczestnikom.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż