Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

III Bieg Leśny

III Bieg Leśny

W minioną sobotę odbyła się kolejna, już trzecia edycja Biegu Leśnego organizowana wspólnie z WKB Maratończyk.

Trasa biegu na dystansie 5 km prowadziła przez malownicze tereny wokół jeziora Dzilno.

Dopisała nie tylko pogoda, ale i zainteresowanie uczestników, sympatyków oraz instytucji współpracujących z Nadleśnictwem Włocławek jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, Hufiec Pracy we Włocławku czy Gostynińsko Włocławski Park Krajobrazowy.

Na zwyciężców czekały drewniane statuetki na pozostałych pamiątkowe medale. Po wszystkim był czas na zasłużony odpoczynek i posiłek, który zawsze lepiej smakuje na łonie natury.

Wszystkim, którzy wzięli udział w III Biegu Leśnym, serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

Foto. Weronika Żelazek