Wydawca treści Wydawca treści

Zakup sprzętu dla Straży Leśnej

Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” został stworzony aby realizować cele polskiej polityki rybackiej, którymi są: - racjonalna gospodarka żywymi zasobami wód i poprawa efektywności sektora rybackiego, - podniesienie konkurencyjności polskiego rybołówstwa morskiego, rybactwa śródlądowego i przetwórstwa ryb, - poprawa jakości życia na obszarach zależnych od rybactwa.

Zakup sprzętu i urządzeń służących do zabezpieczania jezior przed szkodnictwem rybackim i kłusownictwem. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój  sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013", mającego na celu ochronę środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywrócenia potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej.
Planowanym celem przedsięwzięcia Nadleśnictwa Włocławek jest zachowanie różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb na obszarach zależnych od rybactwa poprzez stworzenie wraz z samochodem służbowym mobilnej jednostki patrolowej.

Wnioskowana kwota dofinansowania (w zł)

59 961.31

Wnioskowany poziom dofinansowania:        85%

Łączna wartość operacji

73 752 ,41 brutto

59 961.31 netto

 Ramach realizacji projektu zostanie zakupiony następujący sprzęt

Łódź 1szt.
Przyczepa podłodziowa 1szt.

Silnik spalinowy 1szt.

Kamera bezprzewodowa 4szt.
Fotopułapka 4szt.

Noktowizor 2szt.

Kamera termowizyjna 2szt.
Lornetka 2szt.

 

Sprzęt będzie wykorzystywany do ochrony obszarów chronionych przed kłusownictwem rybackim i wędkarskim. Nowe wyposażenie  zwiększy skuteczność działań w tym zakresie, biorąc pod uwagę rozległość chronionych akwenów.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zasłużeni Leśnicy uhonorowani Kordelasami Leśnika Polskiego

Zasłużeni Leśnicy uhonorowani Kordelasami Leśnika Polskiego

Wieloletnie zaangażowanie, służba na rzecz Lasów Państwowych, aktywność zawodowa i społeczna – to cechy wyróżniające ludzi nadzwyczajnych. 19 lipca br. Jarosław Molendowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, w uznaniu za ogromne poświęcenie zawodowe, uhonorował niestrudzonych Leśników szczególnym odznaczeniem – Kordelasem Leśnika Polskiego.

Dyrektor RDLP w Toruniu podziękował całej społeczności leśnej za cenny wkład w dbałość
o piękno naszego kraju oraz podkreślił jej długoletnie, konsekwentne zaangażowanie
w ochronę przyrody.

„Już od niespełna stu lat Lasy Państwowe pielęgnują różnorodność biologiczną lasów, zabezpieczają je przed różnymi zagrożeniami i umożliwiają Polakom korzystanie z nich. Zasobność polskich lasów stawia nas w ścisłej europejskiej czołówce. To wielkie osiągnięcie leśników i całego społeczeństwa.”Lasy Państwowe są instytucją, która najwyższym szacunkiem wypełnia swój testament założycielski. Stanowi ono wielki majątek narodowy, którego eksploatacja może się odbywać jedynie przy uwzględnieniu interesu publicznego, nierozerwalnie związanego z istnieniem lasu jako dobra przyszłych pokoleń narodu.

Kordelasy Leśnika Polskiego są wyrazem najwyższego, honorowego wyróżnienia. Odznaczenie to jest obecnie honorową i paradną bronią Służby Leśnej, ustanowioną już w 1930 roku. W tamtych czasach stanowił element galowego umundurowania leśników.

Za zasługi dla leśnictwa i wkładu na rzecz rozwoju gospodarki leśnej w regionie kujawsko-pomorskim, wyróżnieni zostali:

  • Ryszard Nowaczyk – inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Brodnica
  • Wiesław Siciński – leśniczy Leśnictwa Czystochleb w Nadleśnictwie Golub-Dobrzyń
  • Marek Wesołowski – leśniczy Leśnictwa Jeziora w Nadleśnictwie Gołąbki
  • Romuald Szymański – leśniczy Leśnictwa Ostrowo w Nadleśnictwie Miradz
  • Tomir Kubicki – leśniczy Leśnictwa Kokoszka w Nadleśnictwie Przymuszewo
  • Stanisław Kolc – leśniczy Leśnictwa Wypalanki w Nadleśnictwie Tuchola
  • Lech Jonczyk – leśniczy Leśnictwa Wikaryjskie w Nadleśnictwie Włocławek
  • Tadeusz Sławiński – emerytowany leśniczy Leśnictwa Dobre w Nadleśnictwie Osie

Akcentując wdzięczność wobec wzorowej postawy, Dyrektor wyraził uznanie wobec Leśników:

„Drodzy, wyróżnieni dziś Leśnicy – stanowicie wzór do naśladowania kolejnym pokoleniom. W imieniu swoim i braci leśnej, wszystkim uhonorowanym serdecznie gratuluję! Darz Bór!”

Tekst: Monika Pałka, fot.: Alicja Chęcińska