Wydawca treści Wydawca treści

Miejsca pod nietrwałe obozy harcerskie

 

Zarządzenie nr 63 /2019

Nadleśniczego Nadleśnictwa Włocławek

z dnia 18 listopada 2019 r.

w sprawie zasad udostępniania terenu pod organizację nietrwałych obozów harcerskich na terenie Nadleśnictwa Włocławek

 

Znak sprawy NE.715.20.2019

 

Na podstawie § 22. pkt 3. Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, stanowiącego załącznik do Zarządzenia nr 50 Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 18 maja 1994 r. w sprawie nadania Statutu Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe,

 

zarządzam, co następuje:

z dniem 18 .11.2019 r. wprowadzam do stosowania poniżej opisaną lokalizację miejsc pod organizację nietrwałych obozów harcerskich oraz zasady ich udostępniania na terenie Nadleśnictwa Włocławek.

 

§ 1

Pod organizację nietrwałego obozu harcerskiego Nadleśnictwo Włocławek udostępnia grunt leśny o powierzchni 1,0000 ha, sklasyfikowany jako las (rodzaj użytku Ls) zlokalizowany zgodnie z obowiązujący Planem Urządzenia Lasu na lata 2016 – 2025 na terenie:

  1. Obręb Leśny Czarne:

    1.  Leśnictwo Goreń, częściowo oddz. 171a, 176i, 176j, 176o

  2. Obręb Leśny Jedwabna:

    1.  Leśnictwo Wikaryjskie, częściowo oddz. 154f;

    2. Leśnictwo Przyborowo i Leśnictwo Dzilno, częściowo oddz. 239o, 240d

 

§ 2

Rezerwacja miejsca pod organizację nietrwałego obozu harcerskiego odbywa się poprzez złożenie podań w sekretariacie Nadleśnictwa Włocławek w terminie od 1 stycznia do 31 stycznia każdego roku. O przyznaniu miejsca decyduje kolejność wpływu podań.

 

§ 3

Udostępnienie miejsca pod nietrwały obóz harcerski następuje po podpisaniu umowy oraz uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości: 600 zł netto.

 

§ 4

Uczestników nietrwałego obozu harcerskiego zobowiązuje się do przestrzegania wszelkich zakazów wynikających z przepisu art.30 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. nr 12, poz. 59 z późn. zm.), który brzmi:

  

 

  ,, W lasach zabrania się:

1) zanieczyszczania gleby i wód;

2) zaśmiecania;

3) rozkopywania gruntu;

4) niszczenia grzybów oraz grzybni;

5) niszczenia lub uszkadzania drzew, krzewów lub innych roślin;

6) niszczenia urządzeń i obiektów gospodarczych, turystycznych i technicznych oraz znaków i tablic;

7) zbierania płodów runa leśnego w oznakowanych miejscach zabronionych;

8) rozgarniania i zbierania ściółki;

9) wypasu zwierząt gospodarskich;

10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego;

11) wybierania jaj i piskląt, niszczenia lęgowisk i gniazd ptasich, a także niszczenia legowisk, nor i mrowisk;

12) płoszenia, ścigania, chwytania i zabijania dziko żyjących zwierząt;

13) puszczania psów luzem;

14) hałasowania oraz używania sygnałów dźwiękowych, z wyjątkiem przypadków wymagających wszczęcia alarmu.

2. Przepisy ust. 1 pkt 3 i 5 nie dotyczą czynności związanych z gospodarką leśną, a pkt 12–14 nie dotyczą polowań.

3. W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:

1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;

2) korzystania z otwartego płomienia;

3) wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.

4. Przepisy ust. 3 nie dotyczą działań i czynności związanych z gospodarką leśną pod warunkiem, że czynności te nie stanowią zagrożenia pożarowego.

 

 

§ 5

Na terenie udostępnionym pod nietrwały obóz harcerski obowiązuje bezwzględny nakaz przestrzegania przepisów ppoż. i zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenach leśnych oraz do zabezpieczenia, zorganizowania gromadzenia i wywożenia wszelkich śmieci i nieczystości.

§ 6

Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki jakie mogą powstać i jakim mogą ulec osoby przebywające na terenie udostępnionym pod nietrwały obóz harcerski oraz za inne szkody powstałe na skutek działania osób trzecich lub działania sił przyrody (pożary, silne wiatry, itp.) jak również szkodliwego oddziaływania flory i fauny leśnej dla zdrowia ludzi.

 

§ 7

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 18.11.2019 r.

 

§ 8

Osobą do kontaktu w sprawie udostępniania miejsc pod nietrwałe obozy harcerskie

jest Specjalista SL ds. edukacji leśnej Magdalena Kokosza tel. 881 055 354, e-mail:

magdalena.kokosza@torun.lasy.gov.pl

 

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Włocławek


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Rozstrzygnięcie konkursu "Jak chronić las"

Rozstrzygnięcie konkursu "Jak chronić las"

Nadleśnictwo Włocławek

Włocławek. 04.11.2022 r.

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu „Jak Chronić Las”
dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu
województwa kujawsko - pomorskiego

W dniu 04.11.2022 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie rozstrzygnięcia konkursu „Jak Chronić Las” dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego.

Komisja w składzie:

  1. Malwina Lewandowska - przewodniczący
  2. Anna Gidaszewska - członek
  3. Weronika Żelazek - członek
  4. Klaudia Sejdowska - członek

dokonała oceny nadesłanych prac pod kątem zgodności z przyjętym regulaminem, oryginalności i pomysłowości interpretacji tematu, walorów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaangażowaniu w wykonanie pracy.

Grupa wiekowa: Przedszkola

I miejsce:

Franciszek Pawłowski

Publiczne Przedszkole ,,Pod Aniołem Stróżem” w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku

II miejsce:

Fabian Afeltowicz

Przedszkole Publiczne nr 17 ,,Kraina Fantazji” we Włocławku, opiekun: Jolanta Lińczak

III miejsce:

Kornelia Lewicka

Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku, opiekun; Iwona Langa

Wyróżnienie:

Paweł Chądzyński

Przedszkole Publiczne nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku

Wyróżnienie:

Hanna Raciszewska

Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun; Beata Myszkowska

Nagrodzeni za udział:

  1. Sandra Wachulak, Przedszkole Samorządowe w Chodczu
  2. Julia Kamińska, Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku, opiekun: Iwona Langa

Grupa wiekowa: klasy 1-3

I miejsce:

Piotr Kaczmarek

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu

II miejsce:

Oliwia Drążek

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Osięcinach

III miejsce:

Jakub Nelsen

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu, opiekun: Patrycja Okupska

Wyróżnienie:

Izabela Wachulak

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu

Wyróżnienie:

Zuzanna Malinowska

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu, opiekun: Jolanta Wieczorek

Nagrodzeni za udział:

  1. Piotr Sosnowski, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim
  2. Oskar Waśkiewicz, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Osięcinach

Grupa wiekowa: klasy 4-8

I miejsce:

Mikołaj Pawłowski

Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Joanna Łuczak

il miejsce:

Karol Manisz

Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska

III miejsce:

Klaudia Syska

Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku , opiekun: Joanna Łuczak

Wyróżnienie:

Adrianna Komorek

Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska

Wyróżnienie:

Wiktoria Trybulska

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska

Nagrodzeni za udział:

  1. Mikołaj Kukowski, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;
  2. Agata Gawrysiak, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;

Pozostali uczestnicy l<onl<ursu „Jak Cłironić Las”

Grupa wiekowa: Przedszkola

  1. Zofia Kamińska, Publiczne Przedszkole nr 30 ,,Tęczowa Wyspa” we Włocławku, opiekun Alicja Różańska;
  2. Oliwia Radgowskiej, Przedszkole Publiczne nr 17 ,,Kraina Fantazji” we Włocławku, opiekun: Kinga Radgowska;
  3. Olaf Całus, Przedszkole Publiczne nr 17                                ,,Kraina       Fantazji” we Włocławku, opiekun: Kinga Radgowska;
  4. Karina Nowakowska, Katolickie Publiczne Przedszkole ,,Pod Aniołem Stróżem” w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku;
  5. Maksym Kruczyński, Katolickie Publiczne Przedszkole ,,Pod Aniołem Stróżem” w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku;
  6. Wojciech Kowalczyk, Katolickie Publiczne Przedszkole ,,Pod Aniołem Stróżem” w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku;
  7. Ignacy Olszewski, Katolickie Publiczne Przedszkole ,,Pod Aniołem Stróżem” w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku;
  8. Franciszek Fydryszewski, Przedszkole ,.Tęczowa Kraina” we Włocławku;
  9. Aleksander Stolarski, Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku,
  10. Kaja Zimna, Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku, opiekun: Marzena Górzyńska, Martyna Rozkowińska;
  11. Lena Czerwińska, Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku, opiekun:Martyna Rozkowińska;
  12. Zofia Pląskowska, Przedszkole nr 6 ,,Planeta Radości” w ZSP 1 we Włocławku;
  13. Lena Sobczak, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  14. Antoni Cymerman, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  15. Kamil Rędzikowski, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  16. Zofia Szakowska, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  17. Amelia Cymerman, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  18. Adam Dyczko, Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Beata Myszkowska;
  19. Milena Kamińska, Niepubliczne Przedszkole ,,Małe Przedszkole” w Rachcinie, opiekun: Aleksandra Majda;

Grupa wiekowa: klasy 1-3

  1. Kacper Kamiński, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku; opiekun: Lilianna Malendowicz;
  2. Weronika Drobiecka, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Lilianna Malendowicz;
  3. Lena Zimna, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Lilianna Malendowicz;
  4. Szymon Czerwiński, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku;
  5. Mikołaj Świątkowski, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Katarzyna Kurowska;
  6. Jan Święcikowski, Szkoła Podstawowa nr 19 we Włocławku, opiekun: Karolina Troszyńska;
  7. Kacper Sarzyński, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie, opiekun: Lidia Pawlicka;
  8. Krzysztof Adamski; Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie, opiekun: Lidia Pawlicka;
  9. Jan Maślanka, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie, opiekun: Lidia Pawlicka;
  10. Milena Polak, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie, opiekun: Lidia Pawlicka;
  11. Marcel Różycki, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie, opiekun: Lidia Pawlicka;
  12. Marcelina Szewczyk, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu, opiekun: Karolina Janicka;
  13. Michalina Szewczyk, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu, opiekun: Karolina Janicka; 

14. Filip Strębski, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu:

15. Amelia Lewandowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

16. Gabriela Mikołajewska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

17. Helena Lewandowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu, opiekun: Janina Janikowska;

Kościuszki

18. Anna Złotowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

19. Fabian Lubecki, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

20. Julia Nelsen, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu, opiekun: Beata Gonera;

Kościuszki

21. Konrad Kordel, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

22. Nikola Matusiak, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza w Chodczu;

Kościuszki

23. Łucja Skierkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 7 im. H. Sienkiewicza we Włocławku;

 
  1. Fabian Giętkowski, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Ewa Człapińska;
  2. Mateusz Pasternak, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Ewa Człapińska;
  3. Olga Kopczyńska, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Monika Rudzińska;
  4. Magdalena Pawłowska, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Monika Rudzińska;
  5. Mikołaj Lewandowski, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Anna Mularska;
  6. Michalina Orzelska, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun; Anna Mularska;
  7. Aleksandra Podlewska, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Anna Mularska;
  8. Lena Jaroszewska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  9. Diana Shipaczova, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  10. Alicja Lewandowska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  11. Jowita Ogińska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  12. Zofia Kamińska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  13. Agata Walczak, , Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  14. Mateusz Jędrusiak, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  15. Jan Andrzejewski, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  16. Witold Rojewski, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  17. Julia Walczak, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Katarzyna Szymczak;
  18. Weronika Dudzińska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Katarzyna Szymczak;
  19. Oliwia Radoszewska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Katarzyna Szymczak;
  20. Ewa Maria Kwiatkowska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Katarzyna Szymczak;
  21. Nicola Krupińska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Katarzyna Szymczak;
  22. Zuzanna Dzięcielewska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Barbara Urbańska;
  23. Natan Waliszewski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Barbara Urbańska;
  24. Tamara Pawłowska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Barbara Urbańska;
  25. Adam Jakubowski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Barbara Urbańska;
  26. Julia Kujawska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun; Barbara Urbańska;
  27. Maja Chrzanowska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Barbara Urbańska;
  28. Len Dubielak, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  29. Wojciech Falszewski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Renata Pawlak;
  30. Wiktoria Gabrysiak, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun; Katarzyna Mielczarek;
  31. Julita Szczepańska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun; Katarzyna Mielczarek;
  32. Wiktoria Sroka - Rakowska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Katarzyna Mielczarek;
  33. Marcel Gawrysiak, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Lilianna Świeciak;
  34. Szymon Filipiak, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Lilianna Świeciak;
  35. Marcin Jakubowski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Lilianna Świeciak;
  36. Miłosz Guziejewski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Renata Pawlak;
  37. Natalia Piwowarek, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Lilianna Świeciak;
  38. Patrycja Czarnota, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  39. Malwina Pawlak, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  40. Oliwia Kracińska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, opiekun: Lilianna Świeciak;
  41. Julia Kardasz, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  42. Dominika Sztejka, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  43. Mikołaj Ciechalski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  44. Zuzanna Nowakowska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  45. Hubert Rysiński, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  46. Franek Wypijewski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  47. Lena Staszewska, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  48. Dominik Świerski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  49. Julia Jezierska; Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie;
  50. Nikola Juszczyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy, opiekun: Jolanta Żywiczka;
  51. Alan Błażewski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy, opiekun: Jolanta Żywiczka;
  52. Maria Buczyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy, opiekun: Jolanta Żywiczka;
  53. Michał Szmyt, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy, opiekun: Jolanta Żywiczka;
  54. Katarzyna Gawinecka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy, opiekun: Jolanta Żywiczka;
  55. Agata Olewińska, Prywatna Szkoła Podstawowa Zespołu Edukacji ,,WIEDZA” we Włocławku;
  56. Radomir Walewicz, Prywatna Szkoła Podstawowa Zespołu Edukacji ,,WIEDZA” we Włocławku:
  57. Kornelia Polewska, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Osięcinach;
  58. Izabela Opasik, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Osięcinach;
  59. Lena Nowak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku:

Grupa wiekowa: klasy 4-8

  1. Mieszko Marciniak, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Anna Majek - Wenecka;
  2. Wiktoria Hofman, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, opiekun: Joanna Łuczak;
  3. Aleksandra Żydowo, Szkoła Podstawowa nr 20 im. mjr. H. Sucharskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 we Włocławku , opiekun: Joanna Łuczak;
  4. Mateusz Górski, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  5. Roksana Czyżewska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  6. Hanna Kujawa, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  7. Maja Wrońska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  8. Xawery Formela, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  9. Oliwia Kuczmaja, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  10. Szymon Lorenc, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  11. Jakub Urbaniak, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  12. Nikola Lewandowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  13. Oliwia Urbaniak, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  14. Natalia Strębska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  15. Iga Wielowiejska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu:
  16. Marcel Westenhoitz, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu;
  17. Weronika Tomczak,    Szkoła   Podstawowa  nr    22   im.   Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  18. Michalina Pisarska,    Szkoła   Podstawowa  nr    22    im.   Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  19. Zuzanna Ziembicka,   Szkoła   Podstawowa  nr    22    im.   Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  20. Maja    Winnicka,  Szkoła    Podstawowa    nr    22      im.   Janusza    Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  21. Alicja   Jezierska,  Szkoła    Podstawowa    nr    22     im.   Janusza    Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  22. Gabriela Gibczyńska, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  23. Zuzanna Bagdzińska, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  24. Zuzanna Jatczak, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  25. Julia Słysz, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  26. Laura Szypryt, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  27. Kacper Szczepański, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  28. Tomasz Kluza, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  29. Lidia Szarwas, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  30. Alan Jankowski, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  31. Zuzanna Jerzmanowska, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  32. Natalia Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  33. Jakub Białobrzeski,     Szkoła  Podstawowa nr 22        im.    Janusza   Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  34. Wiktor Wódkowski,      Szkoła Podstawowa nr 22        im.    Janusza   Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  35. Bartosz Jakubowski, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  36. Lena Greszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  37. Michał Karkuszewski, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  38. Zuzanna Kifer, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, opiekun: Katarzyna Górawska;
  39. Oskar Hołtyn,      Szkoła  Podstawowa    nr    5    z    Oddziałami    Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  40. Ida Ejzenhart,     Szkoła  Podstawowa   nr    5   z    Oddziałami   Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  41. Iwo Osicki, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  42. Błażej Zaborowski, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  43. Lena Osicka, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  44. Brajan Sowiński, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  45. Lidia Marzec, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  46. Bartosz Piątka, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  47. Natalia Kozubek, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  48. Julia Żakowiecka Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  49. Justyna Chmielewska, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  50. Klaudia Młodzianowska, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku;
  51. Liliana Galewska, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, opiekun: Anna Drzewiecka - Olszewska;
  52. Nadia Szcześniewska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, opiekun: Anna Sawicka;
  53. Krzysztof Baranowski, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  54. Wiktoria Piotrowska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  55. Paulińa Rowińska, Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim;
  56. Adam Świerkowski, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku;
  57. Alicja Daniewska, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;
  58. Aleksandra Migdalska, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;
  59. Emilia Brenda, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

 

60. Julia Szwarc, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

61.Tola Daniewska, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

62. Mateusz Dolatowski, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

63. Antonina Markowicz, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

64. Kinga Nowak, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

65. Maja Żelazek, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

66. Zofia Markowicz, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

67. Marta Kukowska, Zespół Szkół Muzycznych

im.

Czesława

Niemena

 

we Włocławku, opiekun: Joanna Piwońska;

  1. Sandra Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, opiekun: Katarzyna Górecka;
  2. Izabela Anna Pawłowska, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, opiekun: Lucyna Guziejewska;

 

 

Materiały do pobrania