Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Mieczysław Olewnik tel. 604 916 189

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Szkolenie ze standardu ochrony różnorodności przyrodniczej

Szkolenie ze standardu ochrony różnorodności przyrodniczej

W dniu 26.03.2024 r. odbyło się szkolenie ze Standardu ochrony różnorodności przyrodniczej na terenie nadleśnictw nadzorowanych przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz znowelizowanych Zasad Hodowli Lasu i Instrukcji Ochrony Lasu dla pracowników Nadleśnictwa Włocławek.

Szkolenie prowadzone było przez specjalistów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Pan Jerzy Bargiel Główny Specjalista Służby Leśnej omówił zapisy zawarte
w Zasadach Hodowli Lasu (ZHL). Porównał znowelizowane ZHL z poprzednimi.

Pan Michał Piotrowski Naczelnik Wydziału Ochrony Lasu omówił Standard przyrodniczy (Ochrona różnorodności przyrodniczej na terenie RDLP w Toruniu) wraz z załącznikami, Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań dobrej praktyki w zakresie gospodarki leśnej oraz znowelizowaną Instrukcję Ochrony Lasu.