Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W miniony czwartek mieliśmy okazję wraz z MOPR we Włocławku oraz lokalną społecznością świętować dzień pieczonego ziemniaka, ktoś mógłby powiedzieć, że przecież ziemniak nie wiele ma wspólnego z lasem….W pierwszej chwili pewnie miałby rację, ale jeśli dodamy do tego miejsce, w którym się spotkaliśmy, czyli ośrodek edukacji, gdzie wraz z uczestnikami rozmawialiśmy o darach lasu, począwszy od grzybów, jagód, malin etc. a kończąc na super surowcu, jakim jest drewno, wszystko zaczynało kleić się w całość.

 Biorąc pod uwagę, że drewno ma blisko trzydzieści tysięcy zastosowań po uświadomieniu sobie z ilu skorzystaliśmy w tym dniu, dla wielu osób było nie małym zaskoczeniem. W ten sposób zarówno ognisko, patyki czy drewniane stoły i ławy stały się czymś więcej, nie tylko elementami służącymi do wypoczynku, ale częścią pracy leśników, bo to dzięki racjonalnej gospodarce prowadzonej przez LP nikomu nie brakuje ani surowca, jakim jest drewno ani piękna przyrody – naturalnego środowiska, jakim jest las.

Po za wspólną nauką nie mogło zabraknąć też zabawy na świeżym powietrzu dla najmłodszych no i oczywiście wyczekiwanych ziemniaków pieczonych w prawdziwym żarze. Czas spędzony przy ognisku upłynął nam na rozmowach i rodzinnej atmosferze, dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż