Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątanie Świata 2018

 Każdego roku, w trzeci weekend września Świat podejmuje wyzwanie i walczy o poprawienie czystości środowiska, walczymy i my!

 Nadleśnictwo Włocławek wraz z Zespołem Szkół nr 4  działało w pobliżu włocławskiego ronda Falbanka. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 7 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego brali czynny udział w Sprzątaniu Świata. Zaopatrzeni w worki oraz w rękawiczki ruszyli w las. Efekty były zdumiewające i chociaż zebrane śmieci to kropla w morzu potrzeb, najbardziej dumni jesteśmy z samej idei- „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

 Problem śmieci nie jest obcy w naszym kraju. Leśnicy podczas pracy w lesie bardzo często spotykają tzw. dzikie wysypiska, chociaż najbardziej narażone są lasy okalające aglomeracje miejskie i miejsca wypoczynku, bo to tam w czasie dłuższych weekendów lądują butelki, puszki i plastikowe opakowania.

 Staramy się walczyć z tym zjawiskiem, niestety dużo jeszcze przed nami pracy. Wyrzucanie śmieci do lasu jest niedopuszczalne szczególnie, gdy społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome. Ta akcja ma na celu pokazanie, że dbanie o środowisko to ważny aspekt dla życia wszystkich ludzi i zwierząt.

Młodzieży, która brała dziś udział w akcji, bardzo dziękujemy! Zapraszamy za rok.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż