Lista aktualności Lista aktualności

ŚMIECI W LESIE

Las jest świetnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku, wiosna, lato, jesień czy zima to idealny czas na spacery na łonie natury, szkoda tylko, że towarzyszy im nierzadko widok śmieci. Większość osób krzywi się i komentuje takie sytuacje, że: „jak tak można”; „przecież to głupota” itd.., ale te śmieci same się tam nie znalazły, ktoś musiał je przynieść a nierzadko przywieźć, bo raczej ciężko jest wnieść do lasu na własnych plecach opony czy części samochodowe.

Najdziwniejsze jest to, że komuś się wydaje, że skoro „schował” śmieci głęboko w lesie to ich nie ma? No nie tak się nie dzieje, nie dosyć, że są to jeszcze czas ich bytowania potrafi być bardzo długi i niebezpieczny dla środowiska.

To przykre, że mimo tylu akcji edukacyjnych skierowanych do dzieci jak i dorosłych prowadzonych przez Nadleśnictwo Włocławek tych śmieci nadal przybywa.

W ostatnim czasie do walki ze śmieciami zaczęliśmy używać fotopułapek, które, zaczynają przynosić pożądane efekty a co za tym idzie ujawnienie sprawców zaśmiecania. Konsekwencją takiego postępowania jest nałożenie mandatu karnego w wysokości od 500 do 1000zł oraz konieczność posprzątania wywiezionych śmieci. Mamy nadzieję, że dzięki nieustannym staraniom straży leśnej nasze lasy będą bardziej czyste.

A co możemy sami zrobić? Wystarczy postępować zgodnie z zasadą, że skoro można było przynieść pełne to puste jest lżejsze, więc łatwiej je zabrać ze sobą. Nie bójmy się też zwracać uwagi innym, las to nasze wspólne miejsce, dbajmy o nie razem.

http://www.kujawy.info/puls-miasta/fotopulapki-w-lasach-przynosza-pierwsze-pozytywne-efekty/

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż