Lista aktualności Lista aktualności

POWITANIE WIOSNY 2019

Wiosna to czas szczególny, pełen nadziei i odrodzenia, po długim zimowym śnie wszystko zaczyna się na nowo. Wracają do nas ptaki żeby zakładać gniazda, drzewa i krzewy puszczają liście i kwiaty. Ziemia pokrywa się zielonym dywanem z kwiatowym motywem. Dzień staje się dłuższy a promienie słoneczne cieszą jakoś tak bardziej.

Taka sceneria to wprost wymarzony moment żeby spędzić jak najwięcej czasu na łonie natury, w lesie i tak było i tym razem, bo już po raz 16 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalu wraz z lokalną społecznością witali wiosnę.

My leśnicy też mamy w tym swój mały udział wraz z pracownikami Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, myśliwymi i policjantami. Wspólnie dbamy o dobrą zabawę połączoną z edukacją dzieci i młodzieży, czuwamy nad bezpieczeństwem uczestników a tak naprawdę cieszymy się razem z nimi z nadejścia wiosny.

Tegoroczne powitanie wiosny obfitowało w ogrom atrakcji, począwszy od przełajowego biegu na orientację po przez plenerową grę „Wszędobyl”, stoisko edukacyjne, na którym nie brakowało ciekawostek przyrodniczych a na odważnych czekało koło fortuny z nagrodami. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska quadów, którymi dysponuję policja.

Na tych, którzy zgłodnieli czekało stoisko ze zdrową żywnością a dla tych mniej „fit” kiełbaski skwierczące od ognia z ogniska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w imprezę oraz uczestnikom i oczywiście czekam na kolejne takie spotkanie za rok.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż