Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie akcji #sprzątaMY

W miniony piątek w całej Polsce w tym samym czasie wszyscy, którym nie jest obojętny los naszych lasów, wspólnie zbierali śmieci.

Zarówno mali i duzi z zapałem zbierali wszystko, co pojawiło się na ich drodze a zielone worki z logo LP zapełniały się błyskawicznie. Z jednej strony to dobrze, bo widać, że akcja była bardzo potrzebna, z drugiej strony to bardzo smutne a czasem nawet wywołujące złość, że w ogóle takie akcje trzeba organizować.

Bo czy tak ciężko jest uszanować przyrodę? Wystarczyłoby las potraktować jak własny dom, w którym chyba nikt nie rzuca śmieci na podłogę a następnie wychodzi do drugiego pokoju udając, że tych śmieci tam nie ma. Tak samo traktujmy las jak nasz dom, dbajmy o niego tak, aby służył nie tylko nam, ale też innym.

Miniona akcja jest tylko kroplą w morzu potrzeb, ale dzięki nagłaśnianiu problemu, jakim są śmieci wiele osób dopiero zdaję sobie sprawę z jego skali. Wczorajsi uczestnicy akcji ze zdziwieniem znajdowali w lesie dywany, części od komputera czy resztki lodówki.

 Dzięki akcji, która odbyła się w trzech miejscach na terenie Nadleśnictwa Włocławek tj. Leśnictwo Ruda, Leśnictwo Osięciny, Leśnictwo Wikaryjskie i Ośrodek Edukacji Ekologicznej, udało nam się, choć trochę zmienić najbliższe otoczenie, ale też i myślenie społeczeństwa.

Wszystkim biorącym udział w sprzątaniu serdecznie dziękujemy i liczymy na waszą pomoc nie tylko podczas samego sprzątania, ale również podczas uświadamiania innych o problemie, jakim są śmieci w lesie.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż