Lista aktualności Lista aktualności

NOC SÓW 2019

Noc Sów to jeden magiczny wieczór w roku, kiedy jest okazja bliżej poznać tak fascynujące zwierzęta, jakimi są sowy, ptaki pełne tajemnic jednocześnie budzące podziw, ale też i strach.

Tegoroczna edycja Nocy Sów w Nadleśnictwie Włocławek, składała się z trzech elementów, pierwszym z nich był wykład na temat biologii sów, ich znaczenia w kulturze i historii, prowadzony przez Błażeja Chabasińskiego, któremu towarzyszyła płomyków.

Po części wykładowej przyszedł czas na wyjście w teren, gdzie wspólnymi siłami w wielkim skupieniu wszyscy nasłuchiwali i wypatrywali oczy w ciemniejącym lesie z nadzieją na dostrzeżenie sów. Nieodłącznym elementem wyprawy do lasu była latarka, bez niej ciężko byłoby wrócić na czekające na wszystkich uczestników ognisko, przy którym nie gasły rozmowy i wspomnienia tego wyjątkowego wieczoru.

Ilość zainteresowanych i chętnych wzięciem udziału w Nocy Sów, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, niestety ze względów bezpieczeństwa oraz lokalowych nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich.

Uczestnikom tegorocznej edycji Nocy Sów serdecznie dziękujemy za udział i do zobaczenia na leśnych ścieżkach!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż