Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNE WAKACJE Z PRZYGODĄ – PODSUMOWANIE

Wszystko, co dobre niestety kiedyś musi się skończyć i tak samo było w przypadku półkolonii organizowanych przez Nadleśnictwo Włocławek we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz Fundacją Caietanus.

Po trzech tygodniach pełnych wspólnej zabawy, ale też i nauki, przyszedł czas na podsumowanie, dlatego w miniony piątek na terenie parku edukacyjnego nadleśnictwa odbył się piknik dla wszystkich uczestników półkolonii wraz z opiekunami.

W tym dniu przyszedł czas na oficjalne podziękowania wszystkim tym, bez których „leśne wakacje” by się nie udały, czyli organizatorom, ale też i wolontariuszom, którym należą się specjalne podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie.

Na wszystkich półkolonistów czekały w tym dniu atrakcje, jakich do tej pory nie było, czyli warsztaty z garncarzem, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w lepieniu z gliny. Kolejną atrakcją było warsztaty z rzeźby, gdzie spod dziecięcych rąk wychodziły kotki i miecze. Mając już gotowy wazon z gliny należałoby wypełnić go kwiatami, tylko skąd kwiaty…..z kolejnego warsztatu plastycznego, gdzie uczestnicy uczyli się trudnej sztuki robienia kwiatów z bibuły. Jakby atrakcji było mało nad dobrą zabawą na świeżym powietrzu czuwała Klaunolandia z licznymi grami i rywalizacjami sportowymi.

Na odważnych czekał Dentobus, gdzie można było sprawdzić stan ząbków i dowiedzieć się jak o nie dbać tak, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Zgodnie z tradycją wspólne podsumowanie półkolonii kończy się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek przyprawionych uśmiechem i lekkim żalem, że to już koniec.

To już trzecia wspólna edycja „leśnych wakacji” i mamy nadzieję, że nie ostatnia, dziękujemy wszystkim za udział i życzymy udanego nowego roku szkolnego!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż