Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNE WAKACJE Z PRZYGODĄ 2018

W tym roku po raz kolejny odbywają się Leśne wakacje – półkolonie dla dzieci z Włocławka, które nie miały możliwości wyjechania na prawdziwe wakacje.

Jak powinny wyglądać prawdziwe wakacje z przygodą? Hmmm pewnie dla każdego inaczej, ale u nas przygodą jest odkrywanie nowych kultur, dlatego każdego dnia wybieramy się na wycieczkę w „nieznane” i tak organizujemy:

Dzień grecki – razem przygotowujemy sałatkę grecką, zaznajamiamy się z kulturą i językiem tego kraju, robimy wieńce na głowy i przebieramy się w szaty greckie;

Dzień indiański – to czas wspólnego budowania szałasów, nauki rozpalania ogniska oraz tworzenie barwnych pióropuszy;

Dzień indyjski – wspólne pieczenie chlebków naan, malowanie chust w indyjskie wzory, tatuaże z henny;

Dzień włoski – razem gotujemy spaghetti, uczymy się słówek, poznajemy ciekawostki z tego kraju, dodatkowo przeplatamy to nauką o roślinach;

Raz w tygodniu wyjeżdżamy na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Goreniu, gdzie bierzemy udział w warsztatach z wikliniarstwa.

Całość przygód opatrzona jest leśną scenerią, dobrą zabawą na świeżym powietrzu i uśmiechem, to podróż nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych, którzy choć przez chwilę mogą poczuć się jak dzieci.

Za nami już pierwszy turnus, przed kolejne dwa, i miejmy nadzieję, że za rok znów uda nam się zorganizować kolejną edycję Leśnych wakacji.

Wszystko to odbywa się dzięki współpracy trzech partnerów: Nadleśnictwa Włocławek, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz Fundacji Caietanus. Projekt finansowany jest z fundacji ANWIL dla Włocławka.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż