Lista aktualności Lista aktualności

Las i jego mieszkańcy jesienią

,, Las i jego mieszkańcy jesienią" ...- to główny temat pogadanki i zajęć edukacyjnych, które 8 listopada 2019r. poprowadziła dla dzieci z oddziałów przedszkolnych a/b i uczniów z klas pierwszych a/b  p. Magdalena Kokosza Specjalista SL ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Włocławek.

Podczas przyrodniczych zajęć dzieci miały okazję poznać piętrową budowę lasu, rozpoznawały jego mieszkańców i ich charakterystyczne cechy gatunkowe, dowiedziały się wielu ciekawostek z życia lasu, układały,, puzzle leśne", malowały poznane ptaki i zwierzęta.

Zajęcia i spotkania z panią - leśnik bardzo się  dzieciom spodobały i wprowadziły odświętny nastrój. Pani Magdalena Kokosza wzięła również udział w śpiewaniu hymnu i szkolnej akademii z okazji Święta Niepodległości. Ponadto pełniła rolę jurora w okolicznościowym, przyrodniczym konkursie plastycznym pod nazwą, Las pełen Wolności".

Organizatorem spotkania z przedstawicielem Nadleśnictwa Włocławek i konkursu plastycznego była p. L. Pawlicka  - opiekun klasowego koła LOP i kółka plastycznego, Młodzi plastycy".

Wszystkie uczestniczki plastycznych zmagań otrzymały w nagrodę - opaski odblaskowe i zestawy kredek od sponsora  - Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Tekst oraz zdjęcia: Lidia Pawlicka Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baruchowie

                                                                              

 

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż