Lista aktualności Lista aktualności

III KUJAWSKO - DOBRZYŃSKI DZIEŃ KULTURY ROLNEJ, LEŚNEJ I ŁOWIECKIEJ W CIECHOCINKU

W minioną sobotę odbyła się już trzecia edycja tego wyjątkowego dnia, podczas którego Nadleśnictwo Włocławek miało okazję wystawić się ze swoim stoiskiem promocyjno – edukacyjnym.

Jak zawsze staraliśmy się odpowiedzieć na każde trudne pytanie, przybliżyć pracę leśnika i jego rolę w lesie. Na najmłodszych czekały gry i konkursy z nagrodami a największym powodzeniem cieszyły się tropy zwierząt, gdzie w ich odgadywaniu i rozpoznawaniu brały udział całe rodziny, okazało się to strzałem w dziesiątkę i zabawą dla tych, co mają 5 i 105 lat.

Część oficjalna uroczystości obejmowała mszę świętą oraz przemarsz ulicami Ciechocinka orkiestry oraz pocztów sztandarowych PZŁ, Kół Łowieckich oraz orkiestry.

Dla śmiałków przygotowane były profesjonalne pokazy sokolnictwa a dla mniej odważnych pyszny gulasz z dziczyzny gotowany w wielki kotle przez samego Pana Rusaka – specjalistę kulinarnego.

Na zmęczonych spacerem i atrakcjami czekał koncert muzyki myśliwskiej, który odbywał się w muszli koncertowej parku w Ciechocinku.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenia a wszystkich odwiedzających zapraszamy do siebie na kontynuację edukacyjnej przygody z lasem.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż