Lista aktualności Lista aktualności

FERIE, FERIE!

W tym tygodniu zaczęliśmy ferie pełne atrakcji i leśnego klimatu, mimo tego, że pogodę za oknem ciężko jest nazwać zimową to i tak dwa tygodnie laby od porannego wstawania do szkoły cieszą każdego.

Tylko, co zrobić z taką ilością wolnego czasu? Telewizja? Internet? Gry? Dla jednych to pewnie spełnienie „marzeń”, ale nie dla uczestników ferii w nadleśnictwie, oni na pewno powiedzą, że to nuuuuda.

Ten tydzień rozpoczęliśmy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku, potem będziemy gościć u siebie szkoły i świetlice z Włocławka.

Od poniedziałku niestrudzenie z wypiekami na policzkach i kluczem do rozpoznawania tropów, szukamy śladów zwierząt w lesie i jak się okazuje wcale nie jesteśmy sami w leśnej kniei, bo rozpoznaliśmy tropy łosia, dzika i sarny, która nawet na chwilę nam się pokazała.

Po powrocie czas na rozgrzanie się herbatką i prace plastyczne – papierowe zwierzaki, laurki walentynkowe – z miłości do lasu.

Nie każdy dzień daje nam możliwość wyjścia w teren…..deszcz nie odpuszcza, ale i na to jest rozwiązanie wspólna zabawa w ośrodku edukacji i tworzenie m.in. mydełek zapachowych.

To dopiero początek ferii, więc pozostaje nam życzyć miłego wypoczynku no i oczywiście śniegu.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż