Lista aktualności Lista aktualności

FERIE CZAS ZACZĄĆ!

W tym roku uczniowie z województwa kujawsko – pomorskiego nie musieli długo czekać na zimowy wypoczynek, jako pierwsza tura, zaczęli go już w miniony poniedziałek.

Jak co roku nadleśnictwo gości u siebie dzieci i młodzież z Włocławka i okolic, zimowy czas to idealna pora na obserwację zwierząt, szczególnie ptaków, które odwiedzają nasze karmniki.

Tematem przewodnim spotkań jest zimowe dokarmianie zwierząt przede wszystkim, kiedy powinniśmy to robić i czym, tak, aby nasza pomoc rzeczywiście była uzasadniona i mądra.

 Podczas zajęć dzieci uczą się rozpoznawać gatunki zwierząt, jakie można spotkać w polskich lasach, ich zwyczaje oraz tropy, czyli ślady, jakie zostawiają na śniegu czy ziemi.

Wspólnie robimy ekologiczne przysmaki dla ptaków z ziaren i smalcu a do „budulca” wykorzystujemy szyszki, które potem rozwieszamy na pobliskich drzewach i krzewach.

Po zimowym spacerze koniecznie trzeba się ogrzać a nic nie daje tak przyjemnego ciepła jak ognisko a do tego samodzielnie upieczona kiełbaska.

Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy starali się umilić ferie tym, którzy zostali w mieście, a wszystkich chętnych na powtórkę lub chcących dopiero zacząć zimową przygodę z lasem zapraszamy na kolejne ferie.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż