Lista aktualności Lista aktualności

DNI OCHRONY ŚRODOWISKA 2018

W tym roku po raz pierwszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyły się „Dni Ochrony Środowiska”, impreza mająca na celu ukazanie piękno oraz mnogość polskiej przyrody.

W minioną niedzielę Nadleśnictwo Włocławek przy wsparciu Nadleśnictwa Skrwilno miało okazję reprezentować RDLP Toruń podczas tego wydarzenia, wystawiając swoje stoisko edukacyjno – promocyjne.

Na odwiedzających czekały leśne ciekawostki zarówno związane z tematem codziennej pracy leśnika w terenie, pozyskiwaniem drewna oraz szerokim jego zastosowaniem. Ponadto za pomocą drewnianych liści i owoców można było nauczyć się rozpoznawać rodzime gatunki drzew. Na najmłodszych, ale nie tylko czekał kącik z tropami leśnych zwierząt, wspólne odbijanie ich na mokrym piasku to nie lada frajda i dla małych i dużych, a wiadomo, że najlepiej uczymy się przez zabawę.

Dla niestrudzonych młodych przyjaciół lasu przygotowaliśmy kącik z puzzlami, tarczami do dopasowywania oraz kolorowankami. Gdy tego było mało pozostało jeszcze niezawodne koło fortuny, którego magiczny stukot wybiera kategorię i pytanie, czasem łatwe czasem trudne, ważne, że nagrodzone drobiazgiem, który będzie przypominał o tym przyrodniczym dniu. 

Po za stoiskiem edukacyjnym nadleśnictwa na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Ochrony Środowiska, Parki Narodowe, PZŁ, Polski Związek Kynologiczny, NFOŚiGW, Leśne Kompleksy Promocyjne Lasów Państwowych, Lasy Miejskie Warszawy.

Od bezliku atrakcji mogło zakręcić się w głowie, szczególnie tym, którzy są pozytywnie zakręceni na punkcie przyrody.

Dziękujemy wszystkim za wspólne chwile, serdeczność i uśmiech, który jest nagrodą za wszelkie starania włożone w edukację!  


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż