Lista aktualności Lista aktualności

Budki lęgowe od Brzeskich Poszukiwaczy Historii

Nadleśnictwo Włocławek licznie współpracuje z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami z różnego zakresu działań. Współpraca ta to także charytatywne gesty, dzięki którym do lasów z Nadleśnictwa Włocławek trafia  pożywienia dla ptaków leśnych, ale również dla innych zwierząt zamieszkujących ten ekosystem. Organizacje te mobilizują grupy ochotników, którzy pomagają leśnikom w oczyszczaniu zaśmieconych fragmentów lasu. Jednym ze stowarzyszeń z którymi współdziała nasze Nadleśnictwo to Brzescy Poszukiwacze Historii. Są to członkowie Polskiego Związku Eksploratorów, działający na rzecz poznania historii miasta Brześć Kujawski i jego okolic. Swoje działania głównie skupiają na II Wojnie Światowej ale każdy znaleziony przez nich skarb to wielki sukces który przekazywany jest do włocławskiego muzeum.

Brzescy Poszukiwacze Historii  w ramach współpracy uporządkowali kilka fragmentów lasu ze śmieci a także przekazali dla Nadleśnictwa Włocławek samodzielnie wykonane budki lęgowe. Będą one stanowiły nowy dom i schronienie dla wielu ptaków i zwierząt leśnych.

Naturalnym i najlepszym miejscem gniazdowania ptaków i niektórych zwierząt leśnych są dziuple. Niestety drzewa dziuplaste ulegają rozpadowi i są wywracane przez wiatr. Dlatego tak istotne jest wywieszanie budek lęgowych zarówno w lasach, sadach i parkach.   


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż