Lista aktualności Lista aktualności

Bo las to nasze wspólne dobro…

Pełnia sezonu turystycznego niewątpliwie sprawia, że często decydujemy się na wypoczynek na świeżym powietrzu z dala od miasta i innych ludzi. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż szum wody, ptaków śpiew i bezmiar zieleni.

Niestety niekiedy taką sielankę potrafią nam zepsuć śmieci w lesie, szybko zapominamy o odpoczynku i zwyczajnie zaczynamy się denerwować, bo przecież las to nie wysypisko śmieci. I choć dla wielu oczywistym jest, że skoro coś ze sobą się przyniosło pełne to wyniesienie pustych opakowań nie powinno stwarzać problemu, to jednak widząc śmieci, które pozostają po odwiedzających to jednak nie jest to tak oczywista kwestia.

Nadleśnictwo Włocławek dokłada wszelkich starań, aby las był czysty, rok rocznie wydajemy kilkadziesiąt tysięcy złotych na samo sprzątanie lasu i miejsc wypoczynku.

Dlatego podwójnie cieszą nas społeczne inicjatywy, wtedy wiemy, że ludziom też zależy na porządku w lesie, chcą zadbać o wspólne dobro, jakim są lasy. Taka społeczna inicjatywa miała ostatnio miejsce na osiedlu Michelin w połowie czerwca, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż