Lista aktualności Lista aktualności

Akcja „Wspólnie sadzimy LAS”

Ja, co roku Lasy Państwowe organizują akcje sadzenia lasu w ramach kampanii 1000 drzew na minutę w związku z tym tegoroczna wiosna znów będzie obfitować we wspólne odnawianie lasu.

W minioną sobotę wraz z lokalną społecznością Nadleśnictwo Włocławek posadziło blisko 1000 drzew, co prawda nie na minutę, ale staraliśmy się jak tylko mogliśmy, bo przecież nie o czas tu chodzi a o dokładność.

Mimo przeciwności pogodowych niewielką za to wytrwałą grupą sadziliśmy dęby na terenie Leśnictwa Brześć Kujawski. Pod czujnym okiem gospodarza, czyli miejscowego Leśniczego wytrwale kopaliśmy dołki i „wsadzaliśmy zielonym do góry”, co nie było takie oczywiste, bo o tej porze próżno szukać „zielonego” na dębie.

Nie każdy też wie, że na jedno wycięte drzewo sadzimy dziesięć młodych, tak, aby super surowca, jakim jest drewno nie zabrakło zarówno dla nas jak i dla przyszłych pokoleń.

 Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na zasłużony odpoczynek przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek a nic nie wzmaga tak apetytu jak świeże powietrze. Dla tych małych i dużych w programie było również zwiedzanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej no i oczywiście drobne pamiątkowe upominki.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wkład w nasze wspólne dobro, jakim są lasy! Za rok znów zapraszamy.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż